تعداد اعضا سندیکا 189 عضو

تعامل سازمان غذا و دارو با صنایع کنسرو در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان

تعامل سازمان غذا و دارو با صنایع کنسرو در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان

تفاهم نامه همکاری بین اداره كل امور فرآورده هاى غذايى و آشاميدنى سازمان غذا و دارو و سندیکای صنایع کنسرو ایران با هدف پایش مستمر و ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات کنسروی و تأمین سلامت مصرف کنندگان با حضور مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی، نايب رییس، دبیر و روابط عمومی سندیکا به امضا رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صنایع کنسرو ایران در این نشست جناب آقای دکتر عزیزی مدیرکل محترم فراورده های غذایی و آشامیدنی با اشاره به ظرفیت های علمی و فنی سندیکا عنوان کرد: باید از ظرفیت های سندیکا در فرایندهای مرتبط بر پایش، ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات کنسروی و تأمین سلامت مصرف کنندگان استفاده شود. وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو هم اکنون تعامل بسیار بالایی با تشکل های صنعت غذا دارد از ادامه این روند ابراز امیدواری کرده و سازمان را حامی تشکل های بخش خصوصی دانستند.

در این راستا مسعود بختیاری نايب رییس هیأت مدیره سندیکا رسیدن به فهم مشترک و تفاهم بین بخش خصوصی و دولتی را حرکتی ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف صنایع کنسرو دانست و گفت: سازمان غذا و دارو از جمله دستگاه هايى است كه ميتواند نقش مهمى در بهبود محيط كسب و كار ايفا نمايد و با امضای این تفاهم نامه ميتوان به تحول بزرگی در تسهیل امور و بهبود محيط كسب و كار اميد داشت.

میررضوی دبیر سندیکا نیز از سابقه دیرینه همکاری غذا و دارو و سندیکا از ابتدای تأسیس سندیکا تا به امروز سخن گفت و افزود: اعضای سندیکا بسیار توانمند بوده و پتانسیل های بالایی از نظر نیروی انسانی، وجود آزمایشگاه های مجهز و … دارند که آمادگی هر گونه همکاری با سازمان را داریم.

در ادامه این نشست  تفاهم نامه به امضا رسید. پایش کنترل ایمنی و کیفیت در سطح تولید و عرضه محصولات، برگزاری دوره های آموزشى و تخصصى مرتبط با محصولات، همکاری در تدوین ضوابط و دستورالعمل های مربوطه، اجرای پروژه های تحقیقاتی در زمینه امنیت و ایمنی مواد غذایی، همکاری در ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات ، افزایش سطح آگاهی جامعه و مصرف کنندگان محصولات کنسروی موضوعاتی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

تفاهم نامه مذکور با اعتبار 2 سال، به امضای آقاى دکتر عزیزی مدير كل امور فرآورده هاى غذايى و آشاميدنى و آقاى سید محمد میررضوی دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران رسید.

Translate »